تلاش کاخ‌سفید برای اقناع مخالفان برجام در واشنگتن

تلاش کاخ‌سفید برای اقناع مخالفان برجام در واشنگتن

به گزارش اکوایران، به دنبال ارائه پاسخ ایران به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا برای توافق احیای برجام که از سوی منابع دیپلماتیک اروپایی شامل درخواست‌های «غیرمناقشه‌برانگیز» و از سوی جوزپ بورل، مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه و هماهنگ ‌کننده اصلی مذاکرات «معقول» توصیف شد، اکنون طرف‌های مذاکرات گوش به زنگ برای شنیدن پاسخ آمریکا به اصلاحات الحاقی مورد مطالبه ایران برای نهایی کردن توافق هستند.

روایت طرف‌ها از جزئیات محتوایی توافق احتمالی و امتیازات رد و بدل شده میان طرفین که از طریق درز اطلاعات توسط رسانه‌ها و ادعای منابع غیررسمی منتشر شده تا حدودی ضد و نقیض به نظر می‌رسند.

به باور برخی تحلیلگران، آنچه توافق احیای برجام را نزدیکتر از همیشه کرده، انعطاف‌پذیری و تساهل دوجانبه از سوی دو سوی اصلی مناقشه، ایران و آمریکا بوده‌؛ و این «طبیعت یک مصالحه» است. با این حال به نظر می‌رسد اکنون تهران و واشنگتن هر یک به نوبه خود در حال اقناع نیروهای سیاسی داخلی و آماده‌سازی افکار عمومی کشور خود هستند و به همین دلیل هر یک سعی دارند در روایت خود آنچه گرفته‌اند را بزرگ‌نمایی کنند و آنچه داده‌اند را اندک جلوه دهند.

تلاش برای فروش توافق در واشنگتن

در همین راستا لارا روزن خبرنگار آمریکایی که به طور مستمر مذاکرات را دنبال می‌کند

خانم روزن در ادامه نوشته است: در انتظار ارسال پاسخ ایالات متحده در این هفته که قرار است به اصلاحیه ایران برای پیش‌نویس پیشنهادی اتحادیه اروپا جهت احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ جواب دهد، یک مقام ارشد دولت ایالات متحده روز سه‌شنبه از طریق ایمیل نکاتی را ارائه کرد که در صورت بازگشت به اجرای کامل دوجانبه برجام، حاصل خواهد شد. وی گفت:

1. ایران از غنی سازی و انباشت اورانیوم جز در سطوح بسیار محدود منع خواهد شد و از مواد مورد نیاز برای رسیدن به نقطه گریز هسته‌ای محروم خواهد شد. ایران اجازه ندارد هیچ یک از اورانیوم غنی شده 20 و 60 درصدی را که امروز ذخیره می کند داشته باشد.

2. هزاران سانتریفیوژ پیشرفته ای که در ایران امروز کار می کند، متوقف و حذف خواهند شد، از جمله تمام سانتریفیوژهای غنی‌سازی فعال در تاسیسات مستحکم زیرزمینی فردو. محدودیت‌های سخت‌گیرانه برای غنی‌سازی ایران به این معنی است که حتی اگر ایران از توافق خارج شود تا به نقطه گریز هسته‌ای برسد، حداقل شش ماه طول می‌کشد.

3. هرگونه مسیر ایران به سمت آستانه هسته‌ای و فعالیت‌های مبتنی بر پلوتونیوم - به دلیل ممنوعیت بازفرآوری و طراحی مجدد راکتوری- مسدود خواهد شد.

4. علاوه بر محدودیت‌های هسته‌ای که ایران باید اجرا کند، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوباره می‌تواند جامع‌ترین رژیم بازرسی‌هایی که تا به حال انجام شده را اجرا کند و به آن اجازه می‌دهد تا همه فعالیت‌های علنی یا غیرعلنی ایران را با دقت و به سرعت شناسایی کند. بخش اعظم این نظارت بین المللی برای مدت نامحدودی باقی می‌ماند.

دارالترجمه هزاره سوم
اماده ارائه کلیه خدمات ترجمه در کوتاه ترین زمان
۱- ترجمه رسمی به کلیه زبان های زنده دنیا.انگلیسی/ترکی /آلمانی/عربی/ایتالیایی/فرانسوی/اسپانیایی و….
۲- ترجمه رسمی کلیه مدارک هویتی و تحصیلی
۳-اخذ تاییدات دادگستری و وزارت امور خارجه
۴-اخذ تاییدیه کلیه سفارت ها
۵-ارسال و دریافت رایگان مدارک
۶-ترجمه آنلاین از طریق واتساپ
☎️ تماس شعب:
پونک:
02144442131
واتساپ پونک
wa.me/989388959590
سعادت آباد:
02122136326
واتساپ سعادت آباد
wa.me/989054844824
انقلاب:
02122882330
واتساپ انقلاب
wa.me/989054844828
میرداماد:
02122882330
واتساپ میرداماد
wa.me/989022232572
ادرس سایت:
https://hezareh3.com