گزینه های اداره مهاجرت کانادا برای تبدیل ویزای موقت به اقامت دائم کانادا

گزینه یک: امتیازات پذیرش مهاجر را تغییر دهید

سیستم جامع امتیاز بندی به مهاجران اکسپرس اینتری با تجربه کار و تحصیلات کانادایی امتیاز می دهد. دولت مهاجرت افراد با ویزای موقت را با افزایش امتیاز تجربه کار و تحصیل کانادایی افزایش می دهد. هرچقدر امتیاز مهاجران برنامه اکسپرس اینتری بیشتر باشد سریعتر از استخر اکسپری اینتری انتخاب شده و از آنها خواسته می شود طی 60روز درخواست اقامت دائم کانادا را بدهند. مهاجران مجرد اکسپرس اینتری برای تجربه کار و تحصیل در کانادا 210 امتیاز می گیرند. آنها برای تجربه کاری کانادا 80 امتیاز و برای داشتن تحصیلات متوسطه، سابقه و تجربه کار کانادایی و تجربه کار خارجی 100 امتیاز می گیرند. مهاجران با داشتن مدرک تحصیلی کانادایی 30 امتیاز اضافی می گیرند. امسال کانادا امتیاز مدرک زبان فرانسه را افزایش داده است. سازمان مهاجرت به مهاجران اکسپرس اینتری که به زبان فرانسه و انگلیسی صحبت می کنند 50 امتیاز می دهد درحالی که قبل از این تغییر 30 امتیاز می داد. توجه کنید که ویزای توریستی یا به اصطلاح مولتی 5ساله کانادا، هیچ تاثیری برای اخذ اقامت کانادا ندارد.


گزینه دو: برای برنامه تجربه کار کانادایی قرعه کشی بیشتری برگزار کنید

گزینه دیگر دولت فدرال کانادا انجام بیشتر قرعه کشی اکسپرس اینتری برای متقاضیان تجربه کار کانادایی است. سازمان مهاجرت این قرعه کشی را در اوایل امسال انجام داد. آنها قرعه کشی اکسپرس اینتری را برای مهاجران برنامه تجربه کاری کانادایی و مهاجران استانی که قبل از پاندمی کرونا درخواست داده بودند، انجام می دهند.


گزینه سه: شرایط برنامه تجربه کار کانادایی را تغییر دهید

دولت فدرال واجد شرایط بودن برای تجربه کار کانادایی را با کاهش نیاز مهاجران به 12 ماه سابقه کار آسان می کند. حدود دومیلیون شغل ماه آوریل از بین رفت که شغل مرتبط با صنعت توریسم و غذا بودند. افرادی که با مجوز کاری موقت در کانادا هستند، به دلیل کرونا شغل خود را از دست دادند. این امر امکان بدست آوردن تجربه کاری یک ساله برای واجد شرایط بودن در برنامه تجربه کار کانادایی را فراهم نمی کند. برای مثال کاهش نیاز افراد به سابقه کار از 12 ماه به 9 ماه به مهاجران زیادی امکان ورود به برنامه اکسپرس اینتری را می دهد.


 گزینه چهار: افزایش مسیرهای مهاجرت استانی کانادا

سازمان مهاجرت کانادا با افزایش تعداد مهاجران مجاز به مهاجرت استانی، اختیارت بیشتری در زمینه مهاجرت به استانها و مناطق شمالی کانادا را می دهد. برای مثال اداره مهاجرت کانادا به استانها می گوید روشهای جدید مهاجرتی فقط توسط افراد با ویزای موقت (ویزای دانشجویی-ویزای کار) که قبلا در استانها زندگی می کردند قابل استفاده است.


گزینه 5: اجرای برنامه جدید فدرال

دولت فدرال توانایی ایجاد برنامه جدید برای حمایت از بازار کار را دارد. این برنامه برای پنج سال اجرا خواهد شد و سالانه 2750 متقاضی را می پذیرد. این گزینه امکان ارائه مکانهای دیگر برای مهاجرت به به صدها هزار نفر از افراد با ویزای موقت کانادا را نمی دهد

دفتر ترجمه هزاره سوم آماده ارائه خدمات ترجمه رسمی اسناد بصورت آنلاین به هم میهنان عزیز می باشد.