مهاجرت به استرالیا با وجود کرونا

بسیاری از افراد به دنبال این بودند که با مهاجرت به کشور استرالیا اوضاع زندگی و شرایط کاری یا تحصیلی شان را بهبود بخشند. اما متاسفانه جهان با یک چالش بزرگ مواجه شد که هیچ فردی در هیچ جا از آسیب های آن در امان نماند. بیماری همه گیر، جدید و مرگ آور کرونا، تبدیل به عاملی شد که بسیاری از امور به خاطر آن لغو شد و یا به تعویق افتاد. شاید کشور استرالیا در زمان شروع شیوع ویروس کرونا، در امان مانده بود، اما روند پیشرفت این بیماری در جهان آنقدر سریع بود که بالاخره استرالیا هم در دام آن افتاد.

دولت استرالیا خیلی زود و قبل از این که شرایط این بیماری در کشورش وخیم شود، تمامی دعوت نامه های اقامتی را به تعویق انداخت و از همان روز های اول در این کشور شرایط اضطراری اعلام شد. این بحران جهانی نه تنها موضوع اقامت و مهاجرت را تحت الشعاع خود قرار داده است، بلکه بسیاری از کسب و کار ها هم به خاطر این ویروس یا مختل شدند و یا ضرر های سنگینی را متحمل شدند. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استرالیا شاید در مقایسه با کشور هایی چون امریکا و برزیل زیاد نباشد، اما به هر حال این کشور را نیز درگیر کرده است و اگر موارد امنیتی و بهداشتی در آن رعایت نشود، می تواند از این هم بدتر شود.

از همین روی، دولت استرالیا سخت گیری های جدیدی را برای ورود مهاجرین و اتباع خارجی و در کل برگزاری سفرهای بین المللی وضع کرده است. با این کار، بسیاری از افرادی که در میانه های فرایند مهاجرتی خود بودند و یا افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را داشتند، با نگرانی جدیدی مواجه شدند که پس تکلیف آن ها در این اوضاع چه می شود؟ مقاله پیش روی شما، برای پاسخ به نگرانی های شما عزیزان تحریر شده است، تا انتها همراه پارسی کانادا باشید، تا بیشتر درباره این موضوع مهم صحبت کنیم.

دفتر ترجمه هزاره سوم آماده ارائه خدمات ترجمه رسمی اسناد بصورت آنلاین به هم میهنان عزیز می باشد.

یاسر نصرالهی گفت:
سلام وقتبخیر

آیا حدود تایمی برای پذیرش پروسه مهاجرتی برای استرالیا با شرایط موجود از سوی دولت استرالیا میتوان متصور بود؟